Stworzyłam wykłady o słowie, języku w myśl idei:

"Mów i żyj dobrze"

Zapraszam do pobrania bardziej rozbudowanych opisów w formie prezentacji i do współpracy.

Kiedy mówię

  • Uczę uważności na to, co mówisz każdego dnia, bo wiem, że to zmienia życie, bo wiem, że wszystko można zrobić mocą słowa.
  • Pomagam w przechodzeniu po moście: od mocy słowa do mocy radości.
  • Pokazuję, jak wykorzystywać słowa jako potężne narzędzie twórczej zmiany.
  • Wierzę, że werbalna wrażliwość to jedna z najpiękniejszych cech.
  • W szacunku, życzliwości, uprzejmości, serdeczności i szczerości…

Kilka słów o mnie

Ela Ławczys
Elżbieta Ławczys

Elżbieta Ławczys - doktor językoznawstwa, logopeda nauczyciel języka polskiego jako obcego. Trener i szkoleniowiec z pasją opowiadający o języku, stabilizującym emocje poprzez słowo i umożliwiającym skuteczny dialog. Ekspert w dziedzinie technik nauczania języka – m.in. programowania systemu języka, pisania pamiętnika oraz kreacji słowem.

W moich Wykładach:

  • uczę werbalnej wrażliwości,
  • pokazuję, uczę jak świadomie władać słowem,
  • mówię o tym, że starannie wyrażanie myśli to klucz do pięknych umysłów i dobrego życia, 
  • pokazuję, że mocą słowa każdy może pokonać mentalne bariery na drodze do radości życia.

Oferta wykładów

Uważne słowo. Zmiany dokonywane poprzez świadome mówienie.

Wykład koncentruje się na zrozumieniu powiązania między słowami, myślami a działaniami jako kluczowymi elementami osobistej transformacji. Pokazuje jak świadome mówienie może pomóc nam lepiej zrozumieć siebie, wyrazić naszą prawdziwą tożsamość i osiągnąć głębsze poczucie spełnienia. 

Słuchacze dowiedzą się, dlaczego jest tak istotne świadome zarządzanie tymi trzema aspektami w kontekście rozwoju osobistego. Poznają rolę codziennej uważności na to, co mówimy w osiąganiu autentyczności i spełnienia. Celem takiej uważności na słowa jest wyrobienie sobie nawyku codziennego odkrywania, jak nasz język wpływa na nasz wewnętrzny świat emocji, przekonań i wartości. Istotne jest, aby ciągle uczyć się identyfikować słowa, których używamy codziennie – jak wpływają one na nasze samopoczucie, relacje z innymi i nasze cele życiowe. Skupimy się więc na jednym podstawowym przesłaniu: "Zacznij od nowa = Zacznij od słowa", „Zacznij od siebie”. Ta codzienna praca nad świadomymi słowami stanie się początkiem pozytywnych zmian w życiu oraz prostym narzędziem transformacji osobistej. Przekonamy się, że uważnie dobrane słowa budują autentyczne, spełnione życie i pomagają osiągać pożądane cele.

Uważne słowo...
Kreacja nie manipulacja

Kreacje nie manipulacja

Główne przesłanie wykładu to pokazanie, że dobrze jest, by celem komunikacji było konstruktywne używanie języka, a nie manipulacyjnych technik komunikacyjnych. "Moc dobrego słowa" to drogowskaz, przypominający, że słowa, których używamy, mają potężny wpływ na innych i na rzeczywistość i lepiej… by miały dobry wpływ. W wykładzie "Kreacja a nie manipulacja. Moc dobrego słowa." odkryjemy, jak niezwykłą moc ma nasze słowo w kształtowaniu naszych relacji i emocji. Główny kierunek naszej refleksji będzie skupiony na wartościach, które odgrywają kluczową rolę w naszych wypowiedziach i przekonaniach: szacunku, życzliwości, uprzejmości, serdeczności i szczerości. Jeśli brakuje tych elementów w naszym komunikacie, oznacza to, że gdzieś po drodze zostaliśmy zranieni lub źle pokierowani przez wychowawców i środowisko. Ten wykład to podróż w kierunku transformacji, skoncentrowana na "dobrym słowie" jako narzędziu zmiany.

Moc zapisanego słowa - pisanie dziennika jako sposób na odkrywanie drogi życia i osiągnięcie sukcesu.

Dziennik jest niezwykle wszechstronnym narzędziem, które może przynieść wiele korzyści, zarówno w życiu zawodowym i prywatnym.  Jest skutecznym narzędziem do rozwoju osobistego, zrozumienia siebie oraz utrzymania zdrowia oraz sięgania po sukces w życiu zawodowym.

Podczas tego wykładu uczestnicy dowiedzą się, jak pisanie dziennika może być potężnym narzędziem do lepszego zrozumienia siebie, utrzymania zdrowia psychicznego i emocjonalnego, a także osiągania osobistego rozwoju oraz sukcesów życiowych. Wykład pomoże uczestnikom zacząć korzystać z tej praktyki w celu poprawy jakości życia i osiągnięcia swoich marzeń.

Może on pomóc w wielu aspektach życia, od radzenia sobie ze stresem po osiąganie celów i odkrywanie własnych pasji. 

Omówione  zostaną korzyści płynące z regularnego pisania dziennika, takich jak zapis emocji, nadawanie struktury myślom, a także uwolnienie umysłu od chaosu myśli. Uczestnicy poznają też przykłady konkretnych technik pisania dziennika, które pomagają w eksploracji własnego życia i umysłu.

Moc zapisanego słowa