Poznaj mnie

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ?

Moja praca zawodowa wynika z mojej pasji. Miałam także okazję wykorzystać swoją wiedzę przy wychowaniu własnych dzieci – może właśnie dlatego tworzę i biorę udział w licznych projektach. Spróbuję je Wam przybliżyć. Obecnie prowadzę liczne szkolenia, warsztaty oraz webinaria i konsultacje dla nauczycieli, terapeutów i rodziców.

PRACUJĘ Z DZIEĆMI

Jestem terapeutką, także Metody Krakowskiej. Jako logopeda prowadzę terapię dla dzieci dwujęzycznych, również online, pracuję z dziećmi z zaburzeniami komunikacji językowej, propaguję Metodę Symultaniczno-Sekwencyjną Nauki Czytania®.

Jako doktor językoznawstwa współpracuję z wieloma organizacjami, które dbają o rozwój i wprowadzanie języków obcych lub ojczystych u dzieci w środowiskach wielokulturowych lub emigracyjnych.

PISZĘ KSIĄŻKI, PODRĘCZNIKI I BLOGUJĘ

Jestem autorką kilkudziesięciu uznanych książek i pomocy edukacyjnych do nauki czytania w języku polskim we współpracy z wydawnictwem WIR, w tym znanej wśród terapeutów i nauczycieli serii „Moje Sylabki”. Jestem także współautorką podręczników do nauki języka polskiego dla klas od 1 do 3 dla szkoły SEN w Dublinie.

Bloguję, założyłam i przez lata prowadziłam poczytnego i popularnego wśród środowisk polonijnych bloga www.dwujezycznosc.blogspot.com. Zaczęłam prowadzić go będąc z rodziną na emigracji. Obecnie mieszkam w Polsce i zamierzam reaktywować blogowanie w nowej wersji na tej stronie.

MAM TEŻ POMYSŁ NA WAKACJE

Od 6 lat jestem opiekunem merytorycznym Turnusów dla Rodzin z Dziećmi Dwujęzycznymi, które są organizowane przez Małgorzatę Śliwę „Słowo”. Jako opiekun merytoryczny szczególnie zwracam uwagę na wsparcie rodziny, jako jednostki fundamentalnej dla rozwoju językowego dzieci. 

Zajmuję się tematem dwujęzyczności i wielojęzyczności. Jestem ekspertem w dziedzinie technik nauczania języka drugiego – m.in. programowania systemu języka oraz techniki prowadzenia dzienniczka wydarzeń. Stworzyłam program do wprowadzania systemu języka  „Nieprzypadkowe przypadki”.

Ela podpis

Ja i moje książki i pasja do języka