Mów i żyj dobrze!

Uczę uważności na to, co mówisz każdego dnia, bo wiem, że to zmienia życie, bo wiem, że wszystko można zrobić mocą słowa.
Pomagam w przechodzeniu po moście: od mocy słowa do mocy radości.
Pokazuję, jak wykorzystywać słowa jako potężne narzędzie twórczej zmiany.
Wierzę, że werbalna wrażliwość to jedna z najpiękniejszych cech.
W szacunku, życzliwości, uprzejmości, serdeczności i szczerości…

Kilka słów o mnie

Elżbieta Ławczys - doktor językoznawstwa, logopeda nauczyciel języka polskiego jako obcego. Trener i szkoleniowiec z pasją opowiadający o języku, stabilizującym emocje poprzez słowo i umożliwiającym skuteczny dialog. Ekspert w dziedzinie technik nauczania języka – m.in. programowania systemu języka, pisania pamiętnika oraz kreacji słowem.

Ela podpis
Mow I żyj lepiej...

W moich Wykładach:

  • uczę werbalnej wrażliwości,
  • pokazuję, uczę jak świadomie władać słowem,
  • mówię o tym, że starannie wyrażanie myśli to klucz do pięknych umysłów i dobrego życia, 
  • pokazuje, że mocą słowa każdy może pokonać mentalne bariery na drodze do radości życia.

Kreacje nie manipulacja

  • Główne przesłanie wykładu to pokazanie, że dobrze jest, by celem komunikacji było konstruktywne używanie języka, a nie manipulacyjnych technik komunikacyjnych. "Moc dobrego słowa" to drogowskaz, przypominający, że słowa, których używamy, mają potężny wpływ na innych i na rzeczywistość i lepiej… by miały dobry wpływ. W wykładzie "Kreacja a nie manipulacja. Moc dobrego słowa." odkryjemy, jak niezwykłą moc ma nasze słowo w kształtowaniu naszych relacji i emocji. Główny kierunek naszej refleksji będzie skupiony na wartościach, które odgrywają kluczową rolę w naszych wypowiedziach i przekonaniach: szacunku, życzliwości, uprzejmości, serdeczności i szczerości. Jeśli brakuje tych elementów w naszym komunikacie, oznacza to, że gdzieś po drodze zostaliśmy zranieni lub źle pokierowani przez wychowawców i środowisko. Ten wykład to podróż w kierunku transformacji, skoncentrowana na "dobrym słowie" jako narzędziu zmiany.
 Type some keywords here...
 Type some keywords here...

Uważne słowo. Zmiany dokonywane poprzez świadome mówienie.

  • Wykład koncentruje się na zrozumieniu powiązania między słowami, myślami a działaniami jako kluczowymi elementami osobistej transformacji. Pokazuje jak świadome mówienie może pomóc nam lepiej zrozumieć siebie, wyrazić naszą prawdziwą tożsamość i osiągnąć głębsze poczucie spełnienia. Rozwinięcie (Więcej/:Przycisk z napisem „Opis i oferta”Opis:Słuchacze dowiedzą się, dlaczego jest tak istotne świadome zarządzanie tymi trzema aspektami w kontekście rozwoju osobistego. Poznają rolę codziennej uważności na to, co mówimy w osiąganiu autentyczności i spełnienia. Celem takiej uważności na słowa jest wyrobienie sobie nawyku codziennego odkrywania, jak nasz język wpływa na nasz wewnętrzny świat emocji, przekonań i wartości. Istotne jest, aby ciągle uczyć się identyfikować słowa, których używamy codziennie – jak wpływają one na nasze samopoczucie, relacje z innymi i nasze cele życiowe. Skupimy się więc na jednym podstawowym przesłaniu: "Zacznij od nowa = Zacznij od słowa", „Zacznij od siebie”. Ta codzienna praca nad świadomymi słowami stanie się początkiem pozytywnych zmian w życiu oraz prostym narzędziem transformacji osobistej. Przekonamy się, że uważnie dobrane słowa budują autentyczne, spełnione życie i pomagają osiągać pożądane cele.

Moc zapisanego słowa

  • Describe your FICITON book here with an exciting overview of the story and characters – without giving too much away! – as well as the style, genre and intended audience.
  • If you write NON-FICTION, share the goals of this book in terms of intended audience, and potential reader transformations, learning or benefits. It's also a great idea to share what inspired you to write it
  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. 
 Type some keywords here...

Wybierz temat, który Cię interesuje

wykład #1

Kreacje nie manipulacja

wykład #2

Uważne słowo

wykład #3

Moc zapisanego słowa

Dołącz do Mojej społeczności

Newsletter to moje rozważania o języku, wychowywaniu dzieci i własnych doświadczeniach oraz informacje o moich projektach.