3-dniowe wyzwanie

Spraw, aby Twoje dziecko
zakochało się w języku polskim!

WYZWANIE JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE!
Aby było prościej, przyjemniej i szybciej. 

WYZWANIE JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE! Aby było prościej, przyjemniej i szybciej. 

Wyzwanie trwa 3 dni i jest bezpłatne
Zaczynamy 16.04.2024

Dla kogo jest to wyzwanie?

  • Dla rodziców, którzy wychowują swoje dzieci za granicą, a chcą, żeby dziecko chętnie i z przyjemnością mówiło w domu po polsku.
  • Dla rodziców, którzy czują frustrację i zmęczenie po swojej, jak i po dzieci stronie i obawiają się tego, że dzieci zamiast pokochać, to znienawidzą polski.

Wyzwanie „Spraw, aby Twoje dziecko zakochało się w języku polskim” to 3-dniowe bezpłatne wydarzenie, w trakcie którego dowiesz się, w jaki sposób poprowadzić dziecko dwujęzyczne w stronę języka polskiego, pomimo to, iż język polski jest tak trudny, pomimo, iż masz w sobie wiele wątpliwości, czy dasz radę! Połączysz ze sobą kolejne małe klocki w układance języka, i to pozwoli Ci ruszyć z miejsca!

Bo można łatwiej, szybciej i przyjemniej!

Czy to wyzwanie jest odpowiednie dla mnie i mojego dziecka?

W efekcie wyzwania poznasz:

Blokady, które zatrzymują Was w nauce
Zabawy, które dostosujesz do każdego wieku dziecka i w prowadzisz w naturalny bieg Waszej codzienności

Co się wydarzy w trakcie wyzwania?

Dzień 1 - Zaczynamy od diagnozy

Przejdziemy przez elementy składowe diagnozy Waszej sytuacji językowej:

  • odkryjesz Wasze blokady przed mówieniem po polsku, przed nauką języka polskiego
  • odkryjesz, jak sytuacja językowa, w której jest Twoja rodzina, wpływa na to, czy jest prościej, czy trudniej uczyć języka (czy kraj, rodzina, środowisko i Twoje przekonania sprzyjają nauce języka polskiego)
  • odkryjesz, co Ty, jako osoba, która przekazuje język, myślisz o tym, czy bywają sytuacje, że się wstydzisz mówić po polsku, czy się nie ma takich sytuacji?
  • odkryjesz czy masz łatwość przechodzenia z języka na język? Czy to jest dla Ciebie trudność?

Dzięki takiej diagnozie poznasz swoją językową sytuację, dowiesz się, dlaczego warto znać i nazwać blokady oraz odkryjesz tę największą blokadę, która powstrzymuje Twoje dziecko przed zakochaniem się w języku polskim.

Ja to nazywam kijem wsadzonym w szprychy koła, który blokuje i uniemożliwia, choćbyś stawała na głowie, który uniemożliwia wprowadzenie języka polskiego do domu.

Dzień 2 - Jaki masz program w tej grze? Ty jesteś mocą! Odkryj ją!

Zobaczysz, że technika programowania języka jest w zasięgu – odkryjesz te zasady we własnym umyśle.

W drugim dniu przekonasz się, że mocą języka polskiego, którą masz w sobie, jesteś przepojony na wskroś. Nie musisz znać nazw oraz zasad gramatycznych języka polskiego, aby wprowadzić dzieci w system języka polskiego. Dowiesz się, że język w naszym umyśle został bezwiednie zaprogramowany.

Jedną z Twoich największych mocy, które nosisz w sobie jest Twój język polski!

Ta moc jest Ci dana w prezencie, od małego dziecka towarzyszy Ci w budowaniu opisów świata wewnętrznego i zewnętrznego.

Towarzyszy Ci w obwieszczaniu decyzji, w przekazywaniu myśli innym.

Ta moc zbudowała Ciebie w świecie.

Dzień 3: Ruszaj!

Odkryjesz jak wzmacniać i wykorzystać moc którą już masz: znajomość języka polskiego, bo to ona może stać się potężnym narzędziem budowania relacji!

Poznasz kilka sprawdzonych i prostych sposobów, które pomogą Ci odkrywać razem z dziećmi zasady gramatyki języka polskiego, budować poprawność językową. Zobaczysz, że to jest program działania.

Potęga, która działa! Czyli plan. Podsumujemy wszystko, czego się dowiedziałeś, i zbudujesz plan na dalsze tygodnie.

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Spraw, aby Twoje dziecko mówiło po polsku!   Aby kochało język polski!

Spraw, ażeby było prościej, przyjemniej i szybciej. 

Dołącz już teraz - zarezerwuj swoje miejsce w wyzwaniu!

Zaczynamy 16.04.2024

Kim jestem?

Moja praca zawodowa wynika z mojej pasji. Miałam także okazję wykorzystać swoją wiedzę przy wychowaniu własnych dzieci – może właśnie dlatego tworzę i biorę udział w licznych projektach. Spróbuję je Wam przybliżyć. Obecnie prowadzę liczne szkolenia, warsztaty oraz webinaria i konsultacje dla nauczycieli, terapeutów i rodziców.

Jestem terapeutką, także Metody Krakowskiej. Jako logopeda prowadzę terapię dla dzieci dwujęzycznych, również online, pracuję z dziećmi z zaburzeniami komunikacji językowej, propaguję Metodę Symultaniczno-Sekwencyjną Nauki Czytania®.

Jako doktor językoznawstwa współpracuję z wieloma organizacjami, które dbają o rozwój i wprowadzanie języków obcych lub ojczystych u dzieci w środowiskach wielokulturowych lub emigracyjnych.

Niektórzy mówią o mnie, że „zjadłam zęby w tym temacie”, że jestem dla rodziców „guru od dwujęzyczności”, że „mieszkam w ich domowej biblioteczce”… ja mówię, że „najlepsza królowa to ta, która wie, czego ludzie potrzebują, i służy”. Służę więc wiedzą, którą mam – bo nie mam jej dla siebie… a wiem, że jej potrzebujecie.

Masz pytania? Napisz do mnie!