Spraw, aby Twoje dziecko
mówiło po polsku!

Aby kochało język polski!

aby Twoje dziecko chciało i potrafiło płynnie mówić po polsku,
aby polski był naturalną częścią Waszego życia.

Żeby było prościej, przyjemniej i szybciej.

Często zastanawiasz się, co jest takiego w języku polskim, że tak dużo dzieci z rodzin dwujęzycznych ma problem z mówieniem po polsku…?

Na pewno słyszałaś, że wystarczy stosować metodę OPOL, by Twoje dziecko nauczyło się języka polskiego. Czy aby na pewno?

 A jeśli właśnie Twoje dziecko tupnęło nóżką, mówiąc, że nie chce mówić po polsku…. (Daj mu spokój. Uwierz mi, to jedyny sposób…, żeby zmieniło zdanie. )

Co powiesz na to, że jest możliwe, by w przeciągu kilku miesięcy zbudować takie zasady nauki języka polskiego w Twoim domu, że nikt nie będzie się mógł oprzeć temu…. by mówić po polsku. Ten język stanie się równoprawnym z każdym innym językiem, który pojawi się w Twoim domu.

Wiem, co czujesz. Też mieszkałam z dziećmi w krajach nie polskojęzycznych i widziałam, jak trudne niekiedy bywają decyzje wyboru języka oraz możliwość rozwoju i nauki języka polskiego. Sama wdrożyłam swą wiedzę językoznawcy i logopedy w życie naszej rodziny i udało się wyposażyć dzieci w piękny system języka polskiego. Dziś z powodzeniem szkolę rodziców i nauczycieli z metod, które sprawdziły się u kilkuset już rodzin.

Najbliższa edycja kursu startuje 9 maja. Trwa 12 tygodni. Spotkania w czwartki (grupa poranna i wieczorna do wyboru).

Moja historia z dwujęzycznością i dwukulturowością rozpoczęła się w dniu, kiedy to z mężem zamieszkałam w Austrii, znając po niemiecku „pięć słów na krzyż”. Pierwsze miesiące życia w nowym kraju, bez znajomości języka, okazały się dość intensywnym przeżyciem. Całe szczęście ludzie mieszkający w tych okolicach byli otwarci i pomocni. Uratowała mnie ciekawość nowej kultury i środowiska. Kiedy urodziło się pierwsze dziecko oczywistym się stało, że będzie wychowywane w otoczeniu dwóch języków. Za to nie całkiem oczywiste było dla mnie, jako młodej mamy to, że wcale to nie była prosta droga.

Nie trać już więcej czasu. Zobacz, jakie są możliwości:  nauczę Cię jak rozgościć się w atmosferze wielojęzyczności, dwujęzyczności. Podczas kilku tygodni przerabiania kursu zmienisz myślenie i działanie.

  • W trakcie kursu, w dowolnym czasie przesłuchasz kolejne części filmów z 4 obszernych modułów.
  • Stworzysz plan na wiele lat, plan, dzięki któremu język polski będzie radością Twojej rodziny a Ty oszczędzisz mnóstwo pieniędzy i czasu.
  • Następnie dostaniesz gotowe pomysły zabaw i czynności domowych, zachowań, które „mimowolnie” uczą i rozwijają język polski. Dostaniesz materiały i wskazówki ułożone w konkretny plan.
  • A przede wszystkim! otworzysz swoją rodzinę na przestrzeń pozytywnej energii języka polskiego.

Dzięki setkom godzin terapii i nauki języka polskiego dzieci, dzięki szkoleniom rodziców i nauczycieli, dzięki setkom książek mojego autorstwa, dzięki XXII turnusom wakacyjnym z rodzinami dwujęzycznymi, dzięki tym wszystkim udanym projektom mam pewność, że to, co robię jest dobre i mądre. I piękne.

Zapewnię Ci prowadzenie do widocznych zmian, krok po kroku, aż zobaczysz rezultaty. Stworzyłam innowacyjne, autorskie strategie nauczania języka i komunikacji z małym dzieckiem – jestem pewna ich skuteczności i w tym kursie udostępniam je Tobie i Twojej rodzinie.

Bezpłatna konsultacja

Zapraszam Cię na rozmowę

Porozmawiamy o Twojej sytuacji i oszacuję, czy jestem w stanie Ci pomóc skutecznie. Zobaczymy, czy jesteśmy „z tej samej bajki”. Podczas rozmowy postaram się też dobrać osoby tak, aby grupa była wspierająca i aby wszyscy maksymalnie skorzystali.

KURS "Spraw, aby Twoje dziecko zakochało się w języku polskim!"

Co otrzymasz po zakupie kursu?

Dostęp do KURSU modułowego na platformie learningowej

Moja opieka –12 TYGODNI – cotygodniowe spotkania w grupie na zoom

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku dla uczestników

Moją książkę z Wydawnictwa WIR
lub wydawnictwa eduSEN

Konsultacje w celu diagnozy „problemu”, który jest najważniejszy do rozwiązania

ZAJĘCIA Z DZIECKIEM –1 godz.

Druga MOJA KSIĄŻKA – indywidualnie dobrana do potrzeb dziecka

Konsultacja – pomoc w ułożeniu planu.

E-BOOK Z KURSU PLUS 50 ZABAW

Nagrany webinar
o nauce czytania

Pierwszeństwo zapisów i 5% zniżki
na Turnusy Wakacyjne dla Rodzin z Dziećmi Dwujęzycznymi

+ BONUSY

Mini kurs o dzienniczku

Prezentacje gramatyczne dla dzieci

Poznaj wartość merytoryczną

tego co otrzymasz w ramach kursu

Dostęp do KURSU modułowego na platformie learningowej nagrania video do samodzielnego odsłuchania w dowolnym czasie udostępniane w umówionym podczas kursu czasie. Zawiera opis 50 zabaw najskuteczniej stymulujących rozwój języka.

Moja opieka – 12 TYGODNI – cotygodniowe spotkania w grupie na zoomspotkania konstruowane zgodnie z moim doświadczeniem nakierowane na osobistą pomoc, prowadzenie/towarzyszenie w zmianie i transformacji myślenia o języku i nawyków w przekazywaniu języka.

Mój czas, konsultacje, szkolenia przeprowadzane w trakcie, wartość:

Grupa na FBmiejsce, gdzie znajdziesz wsparcie i motywację każdego dnia. W grupie będziemy się dzielić tym, co istotne na co dzień w budowaniu nowych nawyków.

Konsultacje w celu diagnozy „problemu”, który jest najważniejszy do rozwiązaniajeżeli nie będziesz mogła zdecydować, który problem jest Waszą rodzinną, największą blokadą to będę dla Ciebie dostępna

KSIĄŻKA 1po wstępnym rozeznaniu sytuacji rodziny i dziecka dobieram pierwszą potrzebną Wam książkę mojego autorstwa, z której możecie skorzystać.

ZAJĘCIA  Z DZIECKIEM1 spotkanie. Jeżeli Ty i Twoje dziecko wyrazicie chęć, spotkam się z Wami na zajęciach. Zobaczysz jak pracuję z dzieckiem

KSIĄŻKA 2po lepszym poznaniu Waszych potrzeb, wyślę Wam kolejną książkę, którą indywidualnie dobiorę do potrzeb dziecka.

Konsultacja po poznaniu Twojej sytuacji, pomogę Ci ułożyć indywidualny plan: wspólnie wypracujemy najlepszy dla Was sposób postępowania.

E-BOOK Z KURSU plus 50 ZABAW: wszystko, co było do odsłuchania w nagraniach w jednym miejscu dla osób, które lubią czytać. A zestaw 50 zabaw to praktyka, praktyka, praktyka, czyli to, co każdy z nas lubi i potrzebuje.

NAGRANY WEBINAR O NAUCE CZYTANIAwebinar, który pokazuje dlaczego i jak uczyć czytać i wyjaśnia dlaczego najlepiej zacząć jak najwcześniej.

Pierwszeństwo zapisów i 5% zniżki na turnusy wakacyjne dla rodzin z dziećmi dwujęzycznymijeśli chciałabyś z rodziną dołączyć do nas w wakacje to otrzymasz możliwość wcześniejszych zapisów i zniżkę

BONUSY

Prezentacje gramatycznemini prezentacje/video dla dzieci , które pokazują gramatykę nie używając pojęć gramatycznych. Filmy do oglądania i powtarzania.

Mini kurs o dzienniczkuwebinar oraz video prezentacje kilku dzienniczków omawiające technikę, która jest niezwykle istotna przy wsparciu rozwoju emocjonalnego i językowego dzieci (i dorosłych)

Korzyści z udziału w kursie

Moja misja to ułatwić Twojej rodzinie naukę języka polskiego, aby stał się on naturalną częścią Waszego życia, pełną pozytywnych emocji i wspomnień.

Wczesne rozpoczęcie: Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Nawet maluszki mogą skutecznie uczyć się języka polskiego poprzez zabawę.

Wykorzystanie codzienności: Nauczysz się, jak wykorzystać codzienne chwile spędzane z dzieckiem do nauki języka, czyniąc ją naturalną częścią Waszego życia.

Strategie i metody: Poznasz sprawdzone strategie i proste metody nauczania, które pomogą Twojemu dziecku płynnie porozumiewać się po polsku.

Wsparcie społeczności: Dołączysz do grupy wsparcia złożonej z rodziców, którzy podzielają Twoje doświadczenia i cele.

Bezstresowa nauka: Dowiesz się, jak nauczać bez nacisku, aby dziecko pokochało język polski i chętnie z nim eksperymentowało.

Wielojęzyczność: Nauczysz się, jak wprowadzać więcej niż jeden język w domu, bez szkody dla żadnego z nich.

Radość z nauki: Odkryjesz, jak czerpać radość z języka polskiego i przekazywać ją swoim dzieciom.

Zachowanie dziedzictwa: Umożliwisz dziecku budowanie relacji z rodziną w Polsce i zachowanie polskich korzeni.

Materiały i wsparcie: Otrzymasz dostęp do materiałów edukacyjnych i wsparcie od specjalistów.

Zapraszam! Dzięki tej metodzie zobaczysz, jak bez stresu, a wręcz przeciwnie – z emocjami pozytywnymi, pełnymi entuzjazmu i pewności, język polski rozgości się w Waszym domu. Będziecie też wszyscy czuć ulgę i radość z tego, że zniknęła presja i obciążenie. I to jest bezcenne.
Jeżeli zaś po przewidzianym czasie uczestnictwa w programach nie osiągniesz swoich celów to zapewniam, że zwrócę Ci każdą złotówkę. Podejmij więc najlepszą decyzję – jak myślisz, kiedy dla Waszej rodziny najlepiej jest zacząć przygodę ze mną?

Najbliższa edycja kursu startuje 9 maja. Trwa 12 tygodni. Spotkania w czwartki (grupa poranna i wieczorna do wyboru).

Poznaj opinie moich klientów

Ela to osoba niezwykle życzliwa i delikatna. Widzi język jako nasz sposób reakcji na to co dzieje się wokół nas, ale i w nas samych. Ten wyjątkowy punkt widzenia pomaga w odnalezieniu powodów trudności i prowadzi do ich przełamania. Jako Mama małego brzdąca, który uczył się polskiego jako drugiego języka, byłam pełna wątpliwości i zwątpienia. Ela dała mi ogromne wsparcie emocjonalne i merytoryczne, rozpaliła we mnie wiarę, że wszystko jest możliwe i pokazała, że ten nasz język polski nie jest wcale taki straszny, wystarczy spojrzeć na niego jak na system i zacząć "programować". Moje dziecko niedługo potem zaczęło komunikować się po polsku. Jestem jej za to przeogromnie wdzięczna! Mówiłam do mojego dziecka od zawsze po polsku, czytałam do niego po polsku, śpiewałam mu polskie piosenki, a on mimo wszystko, gdy zaczął mówić, odpowiadał mi zawsze w języku włoskim, języku swojego taty i otoczenia. To było dla mnie ogromne rozczarowanie i bardzo trudne do zaakceptowania przeżycie. Musiałam odnaleźć w sobie pokłady cierpliwości, miłości do języka oraz akceptację faktu, że moje dziecko może zdecydować, że nie chce mówić po polsku. I wtedy wydarzył się cud. Pojechaliśmy też na turnus wakacyjny, mój synek miał wtedy niecałe 3 latka i w zabawie z innymi dziećmi zaczął budować swoje pierwsze zdania po polsku. Okazało się, że język był w nim, potrzebował tylko się przełamać, żeby do niego sięgnąć. I w tamtym momencie wszystkie moje wcześniejsze wysiłki, które tak długo wydawały się bezowocne, nabrały sensu i okazały się cennymi nasionkami, które powolutku zaczęły kiełkować.
Ola, mama
Włochy
Za wspaniałą radą Eli Ławczys nauczyłam moją dwujęzyczną (wówczas pięcioletnią) córkę czytać po polsku metoda sylabową, aby umożliwić jej samodzielną naukę języka polskiego. Efekt jest taki, że moja teraz siedmioletnia córka czyta sama książki po polsku i jest uczniem drugiej klasy polskiej szkoły on-line, co nie byłoby możliwe bez umiejętności czytania po polsku.
Kasia, mama
Holandia
Nasza współpraca z Elą sprawiła że mój syn zaczął mówić po polsku! Byliśmy na etapie, kiedy nie chciał powiedzieć nawet jednego słowa i przestawał nas rozumieć. Z pomocą Eli nauczyłam się doceniać każdy mały postęp. Syn teraz lubi Polskę, czyta napisy i bardzo stara się mówić, napisał kartkę na dzień mamy po polsku (cudowny prezent). Jestem ogromnie wdzięczna Eli, że dzięki jej pomocy niemożliwe stało się możliwe.
Weronika, mama
Anglia
Budzisz zaufanie. Poważnie podeszłaś do tematu. Nie obiecywałaś cudów, jasno i precyzyjnie mówiłaś co myślisz, bez słów, których nie rozumiałam. Jednocześnie bez użalania się nad dzieckiem. Tak po ludzku. Tematy były przygotowywane pod sytuację dziecka i danej rodziny, zaś otrzymywanie materiałów pozwala chętnym rodzicom powtórzyć materiał. Przyjeżdżając potem na turnus wakacyjny od razu wiadomo było kto będzie je prowadził. Każdy przywitany z uśmiechem i z pewnością, że był tu oczekiwany. Otwartość na rozmowy na każdy temat. Brak negowania, że rodzic robi coś źle, nawet gdy się nie zgadzasz z czymś, nie dajesz rodzicowi odczuć, że gdzieś popełnia błąd. Wiara w ludzi. Już po chwili ma się poczucie, że spotyka się z przyjaciółką, z kimś bliskim. Nie stawiasz granic, że jesteś nauczycielem i wiesz lepiej. Stąd turnusy stają się rodzinne - nawet jeśli ktoś jedzie z myślą, że jedzie do obcych, to na miejscu poczuje się jak u rodziny w odwiedzinach.
Justyna, mama
Niemcy
Dzięki Elżbiecie Ławczys i jej kursowi “Spraw, aby Twoje dziecko mówiło po polsku” otrzymałam niesamowitą dawkę wiedzy, materiałów edukacyjnych oraz sprawdzonych i skutecznych metod rozwijania języka polskiego u dzieci. Jako nauczycielka prowadząca polski klub dowiedziałam się, jak mogę uczyć języka polskiego w prosty i efektywny sposób, a jako mama dwójki dwujęzycznych dzieci wreszcie wiem, jak działać skutecznie, aby w bliski rodzinnemu życiu sposób (naturalny sposób) rozwijać język polski. Udział w tym wyjątkowym mastermind/kursie daje rodzicom mieszkającym w różnych miejscach na świecie, możliwość wymiany doświadczeń i uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Kameralne grono sprawia, że każdy z uczestników traktowany jest w bardzo indywidualny sposób, co skutkuje dopasowaniem metod i narzędzi pracy do wyjątkowej sytuacji każdej rodziny. Serdecznie polecam!
Joanna, mama i nauczycielka, terapeuta
Anglia
Nauczyłam się jak pracować z dzieckiem w domu i na co zwracać uwagę. Poznałam konkretne ćwiczenia, które mogę robić z moim dzieckiem oraz plan działania do realizacji. Spotkania dały mi pewność siebie, bo poczułam, że wiem co mam robić (wcześniej czułam się zagubiona i niekompetentna). Pomogły mi usystematyzować wiedzę oraz wprowadziły porządek do moich działań z językiem polskim. Były jak balsam, bo zrozumiałam, że nauka języka to proces. Ukoiły więc wyrzuty sumienia związane z tym, że 'robię za mało'. Najfajniejsze były przykłady ćwiczeń i ich symulacje, dzięki którym zrozumiałam, co robić. Na drugim miejscu dla mnie była możliwość konfrontacji z innymi rodzinami i wymiana doświadczeń.
Aleksandra, mama
Włochy