Pracownia Języka Polskiego

"Spraw, aby Twoje dziecko mówiło po polsku!" 


Ułóż klocki języka!

Języka polskiego!

Zbierz wszystkie drobne kawałki, z których składa się język polski i stwórz piękną księgę życia: księgę życia Twojej rodziny, Twojej klasy, napisaną po polsku!

TO WYZWANIE JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE!

Elżbieta Ławczys
Wyzwanie to trzy spotkania ze mną.

Zaczynamy już 14, 15 i 16 września 

o godzinie 20.30.

Zapisz się już teraz:


Zapisz się już teraz!

 

Czego się możesz spodziewać podczas 

tych 3 wieczorów?

Wyzwanie „Spraw, aby Twoje dziecko mówiło po polsku!” to 3-dniowe bezpłatne wydarzenie, w trakcie którego dowiesz się, w jaki sposób poprowadzić dziecko dwujęzyczne w stronę języka polskiego, pomimo to, iż język polski jest tak trudny, pomimo, iż masz w sobie wiele wątpliwości, czy dasz radę!

Połączysz ze sobą kolejne małe klocki w układance języka, i to pozwoli Ci ruszyć z miejsca!

Intensywne, 3 dniowe wyzwanie to czas, kiedy możesz powiedzieć: TAK! DAM RADĘ! Oddzielisz się od tego, co do tej pory powodowało frustracje i zmęczenie w pokazywaniu dzieciom języka polskiego.

Co się wydarzy w trakcie wyzwania?

Dzień 1:

Miejsce, w którym jesteś!

Twoja obecna sytuacja, miejsce i rzeczywistość nie jest jedyną możliwą. Może nie masz planu jak wprowadzić język polski własnemu, małemu dziecku? Może jesteś zniechęcona po latach pracy w szkole z górą materiałów?

Jednak punktem wyjścia do zmiany jest świadomość, gdzie jesteś i czego Ci brakuje, lub czego się obawiasz – bez tej świadomości nie zmienisz swojej rzeczywistości.

W 1 dniu wyzwania zdiagnozujesz swoją rzeczywistość językową i odkryjesz dlaczego warto odnaleźć blokady i zmienić lub wzmacniać drogę, którą jest znajomość języka polskiego.

Dzień 2:

Ty jesteś mocą! Odkryj ją!

Jedną z Twoich największych mocy, które nosisz w sobie jest język polski! 

Ta moc jest Ci dana w prezencie, od małego dziecka towarzyszy Ci w budowaniu opisów świata wewnętrznego i zewnętrznego.

 Towarzyszy Ci w obwieszczaniu decyzji, w przekazywaniu myśli innym.

 Ta moc zbudowała Ciebie w świecie.

W drugim dniu przekonasz się, że mocą języka polskiego, którą masz w sobie, jesteś przepojony na wskroś. Nie musisz znać nazw oraz zasad gramatycznych języka polskiego, aby wprowadzić dzieci w system języka polskiego. Dowiesz się, że język w naszym umyśle został bezwiednie zaprogramowany. Zobaczysz, że technika programowania języka jest w zasięgu – odkryjesz te zasady we własnym umyśle.

programowanie języka

Dzień 3:

Potęga, która działa!

W tym dniu dowiesz się, czego potrzebujesz, aby wykorzystać informacje z dnia 2. 

Poznasz kilka sprawdzonych i prostych sposobów, które pomogą Ci odkrywać razem z dziećmi zasady gramatyki języka polskiego, budować poprawność językową. 

Odkryjesz jak wzmacniać moc, którą masz: znajomość języka polskiego, bo to ona może stać się potężnym narzędziem budowania relacji!

Podsumujemy wszystko, czego się dowiedziałeś i zbudujemy plan dalszego działania.

Zapisz się już teraz!

 

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

  • Każdego dnia o godzinie 20:30 w aplikacji ZOOM, odbędzie się spotkanie w trakcie którego, opowiem Ci o temacie dnia. Będziemy pracować warsztatowo, więc to nie będzie tylko wykład!
  • Otrzymasz ode mnie dostęp do prywatnej, zamkniętej grupy na Facebooku, w której będziemy pracować nad tematami związanymi z wyzwaniem!
  • Na każdym wyzwaniu otrzymasz ode mnie zadania, które pomogą Ci w pogłębianiu własnej świadomości językowej! Pracując z nimi systematycznie możesz znacznie przyśpieszyć cały proces zmiany!


Zapisz się już teraz!

 

Dlaczego przekazanie języka polskiego jest takie trudne?

Jeśli kiedykolwiek czułaś, że wkładasz wielki trud w to….

- aby Twoje dziecko mówiło po polsku,

- aby odważyło się mówić w Polsce,

- radziło sobie w rozmowach podczas wyjazdów do Polski

…. to jestem pewna, że powiedziałaś jakąś wariację tego zdania:

„Dlaczego przekazanie języka polskiego jest takie trudne?”

Wiesz, jak to jest….

- obserwujesz innych rodziców, nauczycieli

- wiesz, że tak jak ONI, znasz język polski

- jesteś pełna zapału, żeby nauczyć dziecko polskiego

I pojawiają się znaki zapytania:

- dlaczego moje dziecko nie uczy się tak szybko, jak inne?

- dlaczego moje dziecko rozumie, a tak mało mówi?

- dlaczego język polski wywołuje takie trudne emocje?

I dręczą Cię wątpliwości:

- czy moje dziecko może mówić lepiej?

- czy wystarczająco dużo się staram?

- czy znajdę sposób i czas, by mówiło lepiej?

- czy my będziemy się rozumieć?

Tak…, ja też byłam w takim momencie. Wychowywałam dzieci w środowisku innego języka (w Niemczech i w Austrii). Rozważałam, co ja mam zrobić, żeby dzieci mówiły dobrze, bo chcieliśmy za kilka lat zamieszkać w Polsce. Jako nauczyciel i logopeda, spotykałam coraz więcej rodziców i nauczycieli, którzy stali przed takimi dylematami. Z każdej strony ktoś proponował sprzeczne ze sobą rozwiązania.

Doświadczyłam tych rozterek i kształtowałam swój warsztat logopedy i nauczyciela języka polskiego jako obcego na coraz wyższym poziomie. Moje rady pomogły wielu rodzicom i dzieciom.

Właśnie dlatego, po kilkunastu już latach pracy z dziećmi dwujęzycznymi, ich rodzicami i nauczycielami, postanowiłam zorganizować kolejne bezpłatne 3-dniowe wyzwanie dla rodziców i nauczycieli dzieci dwujęzycznych „Spraw, aby Twoje dziecko mówiło po polsku!”

….podczas którego poznasz jak, jako rodzic lub nauczyciel dziecka dwujęzycznego, możesz doświadczyć poczucia pewności, że w łatwy sposób pokonasz drogę do otwarcia umysłu na język polski, bez zbędnych wielu godzin spędzonych nad żmudnymi ćwiczeniami gramatyki.

Spotkamy się w cudownym gronie nauczycieli i rodziców dzieci dwujęzycznych już od wtorku 14 września do czwartku 16 września, codziennie o godzinie 20.30.Zapisz się już teraz!

 

Przez ostatnie dwie dekady pracowałam techniką programowania języka.

Przez ostatnie lata wypracowałam unikalny proces, dzięki któremu nauczyciele i rodzice dzieci dwujęzycznych mogą poznać tajniki tego procesu, który ułatwia im zaprzyjaźniać się z językiem polskim coraz bliżej, każdego dnia…, bez uruchamiania złych i stresujących emocji.


Przez 1,5 godziny opowiem dokładnie o tym samym systemie, który stosuję na swoich lekcjach, szkoleniach i letnich turnusach. Dzięki temu zbudowałam społeczność nauczycieli i rodziców, która uczy dzieci z radością i poczuciem skuteczności. Zyskasz konkretną wiedzę i odpowiedzi na wielokrotnie zadawanie pytania.Mam nadzieję, że widzimy się już niebawem 14 września o 20.30!


Elżbieta Ławczys 

Pracownia Języka Polskiego

>