Zapraszam na kolejny cykl spotkań pt. „Od słowa do słowa” – czyli rozmowy z  Sylwią Martin. Nasze rozmowy dotyczą pasji, zainteresowań i tematów, na których opiera się nasze życie zawodowe i prywatne. Są to tematy z zakresu języka i dwujęzyczności.

Jak się poznałyśmy?

Rozmawiamy o różnych zagadnieniach, z którymi spotykamy się od wielu już lat. Z Sylwią poznałyśmy się wiele lat temu, online. Prowadziłyśmy blogi o dwujęzyczności i dwukulturowości, opisując przede wszystkim osobiste doświadczenia. Ja mieszkałam wtedy z rodziną w Austrii, a Sylwia daleko, za oceanem na słonecznej Florydzie. Były to czasy, kiedy to blogosfera w Polsce dopiero się kształtowała. Polskojęzycznych blogów o tematyce dwujęzyczności było niewiele i stąd wszystkie autorki miały okazję dobrze się poznać. Spotykałyśmy się w różnych grupach i rozmawiałyśmy, dyskutowałyśmy, wymieniałyśmy się doświadczeniami, poradami, materiałami.

My, jako mamy

Niektóre znajomości trwają do dziś, z mniejszą lub większą częstotliwością wymieniamy się informacjami, rozmawiamy o tym, co słychać teraz u naszych dzieci, które wtedy były małe. My, jako mamy, korzystałyśmy z dobrodziejstw Internetu i szukałyśmy wzajemnych kontaktów i wsparcia w dwujęzycznym wychowaniu dzieci. Właśnie po to założyłyśmy blogi, grupy na FB, żyłyśmy i żyjemy dwujęzycznością i dwukulturowością naszych dzieci.

Dwujęzyczność nadal na czasie

Moje i Sylwii zainteresowania językiem i dwujęzycznością nie słabną. Sylwia, podobnie do mnie, prowadzi zajęcia z języka polskiego. Pracuje przy Orlando Polish Center w Orlando na Florydzie. Widzimy, że pytania, nad którymi my dyskutowałyśmy 10 lat temu ciągle się powtarzają. Dlatego chcemy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem, wiedzą i pasją.

Gdzie możecie nas obejrzeć?

Wypatrujcie zapowiedzi naszych rozmów przez oceany i rozgośćcie się w naszych internetowych progach. Zapraszamy na FB, w czwartki, co 2 tygodnie, o godz.19.30 oraz na retransmisję na moim kanale Youtoube.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także: 

>